IV edycja „Zielonym do Góry” na 100 Lecie Niepodległości Polski zakończona.

W ostatnią sobotę, 12. maja, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju NASZE MIASTO, w porozumieniu z Klubem Radnych Nasze Miasto, zrealizowało po raz czwarty akcję sadzenia drzewek „Zielonym do góry”. W tym roku akcji przyświecała setna rocznica odzyskania niepodległości. Posadziliśmy w sumie około 40 drzewek na terenie Ogrodu różańcowego przy parafii ś. Marii Magdaleny w Rabce. Tym razem, miejmy nadzieję, że już na stałe, włączyło się również Nadleśnictwo Nowy Targ. Przedstawicielka nadleśnictwa służyła nam pomocą i radą, jak najlepiej rozplanować nasadzenia i opowiadała o drzewach, które sadziliśmy.

Po zakończeniu, przeszliśmy obejrzeć, jak mają się wcześniej nasadzone drzewka. Z zadowoleniem możemy powiedzieć, że przyjęły się praktycznie wszystkie, rosną i wyglądają zdrowo.

Do połowy listopada planujemy jeszcze jedną akcję, w okolicach święta Odzyskania Niepodległości. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się zasadzić w sumie sto drzewek, w nawiązaniu do rocznicy, jaką świętujemy w naszym wolnym kraju.

https://www.facebook.com/pg/rabkanm/photos/?tab=album&album_id=809262032591990

 

 

http://www.nowytarg.krakow.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/-zielonym-do-gory-

IV edycja „Zielonym do góry” na 100-lecie Niepodległości Polski

11 maja Klub Radnych „Nasze Miasto” wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Nasze Miasto i Polskim Klubem Ekologicznym z Rabki Zdroju już po raz czwarty zaprosili mieszkańców na wspólne sadzenie drzew w ramach cyklicznego projektu, którego celem jest poprawa stanu powietrza w gminie Rabka. Ponadto w tym roku świętując 100-lecie Niepodległości. Każdy mógł zasadzić własne „niepodległościowe drzewo”. Tym samym drzewka zyskały tabliczki informujące o tym kto je posadził.

Nadleśnictwo Nowy Targ po raz kolejny włączyło się w akcję przekazując sadzonki i także posiada takie „podpisane” drzewko w Ogrodzie Różańcowym przy parafii Marii Magdaleny. Bardzo cieszymy się z takich akcji i liczymy, że zobaczymy się znowu za rok.

http://rabka24.info/artykul.aspx?item=iv-edycja-zielonym-do-gory-na-100-lecie-niepodleglosci-polski-zakonczona_8721

https://www.malopolskaonline.pl/co-gdzie-kiedy,IV_edycja_8222Zielonym_Do_Gory8221_na_100_Lecie_Niepodleglosci_Polski-27193.html

http://24tp.pl/n/47724